50-vuotisjuhlanäytös 2013

Kiitos kaikille näytökseen osallistuneille!!

Kuvia: Tervehdysten vastaanotto >>

Kuvia: Elämästä lumoutuen -juhlanäytös >>

Kuvien päivitys kesken!


 

ELÄMÄSTÄ LUMOUTUEN
50-VUOTISJUHLANÄYTÖS
la 12.10.2013 klo 14
Säkylähallissa

Lipputervehdys
Säkylän Naisvoimistelijat ry:n entiset puheenjohtajat

Tervehdyssanat
seuran puheenjohtaja Katja Kuula

”Mistä on pienet tytöt tehty”     Kirsi Kunnas

”Ruohonkorren laulua”               Anna-Mari Kaskinen

OSAISINKOHAN… ?
Tanssin ryhmät

Koreografia: Inka Mattila
Ohjaus: Inka Mattila

”Kimalaiset”                                 Marja Lempiälä

PÖRRIÄISET
Estelle ja Celeste

Koreografia: Heli Suokko-Rajala          Sun Lahti 2013 –ohjelma
Ohjaus: Salla Jaspa, Janette Leván, Tytti Metsämäki, Julianna Reunanen, Veera Tupala
Apuohjaajat: Kiia Kuusrainen, Henrietta Reunanen

CANDY CRUSH
Delizio

Koreografia: Roosa Malmi, Petra Minkkinen
Ohjaus: Roosa Malmi, Petra Minkkinen
Apuohjaus: Elli-Noora Jalonen

KOULUN BILEET
MixDance ja Huovinrinteen koulun oppilaat

Koreografia: Virpi Saarinen
Ohjaus: Marja Lempiälä, Virpi Saarinen, Oona Södergård
Apuohjaus: Maria Lehtonen

”Valkoinen laulu”                        Hannele Huovi

TAIVAAN VALKEAT
Petrols

Koreografia: Erika Saarinen, Beda Suni
Ohjaus: Erika Saarinen, Beda Suni

SISKOT
joukkuevoimisteluryhmäläisiä

Koreografia: Santra Lähteenmäki, Emmi Mäntynen
Ohjaus: Santra Lähteenmäki

”Voi ei mulla on treffit”              Anja Kauranen

TANGO VOIMISTELLEN
Minerals:

Koreografia: Marja Lempiälä
Ohjaus: Martta Kemppainen, Marja Lempiälä

LÄHTÖ
Team Viviént

Koreografia: Santra Lähteenmäki ja ryhmä
Ohjaus: Santra Lähteenmäki

CHAND HAI RADHA
Fuksiat

Koreografia: Minttu-Maria Levander, Santra Lähteenmäki
Ohjaus: Minttu-Maria Levander, Santra Lähteenmäki

”Äiti”                                            Marja Lempiälä

”Joka kerran on äidiksi syntynyt”               Anna-Mari Kaskinen

KARKKIPÄIVÄ
Aikuinen & lapsi –ryhmä

Koreografia: Kaisa-Kerttu Peltola
Ohjaus: Iiris Hynnä

YSTÄVYYS
vuoden 1975 voimisteluryhmä miehineen

Alkuperäinen koreografia: Terttu-Liisa Virtanen
Nykyinen koreografia: ryhmä
Ohjaus: ryhmä

VANHA SYDÄN
naiset

Koreografia: Marja Lempiälä
Ohjaus: Marja Lempiälä

TANSSIAISET
Säkylän Naisvoimistelijoiden ja Turun Naisvoimistelijoiden seniorit

Koreografia: Raija Nurmi, Terttu-Liisa Virtanen
Ohjaus: Raija Nurmi, Terttu-Liisa Virtanen

VÄLIAIKA

Juhlapuhe
Suomen Voimisteluliiton hallituksen jäsen Anna-Liisa Koivisto

LASTENLASTEN ROKKI
Tenavajumppa ja Temppuilukoulu

Koreografia: Hannakaisa Mäkitalo
Ohjaus: Sara Halme, Liida Simula
Apuohjaus: Bettina Jawada, Erin Rosendahl

Säkylän keskustan päiväkodin lasten mietteitä hyvästä ystävästä

PARHAAT YSTÄVÄT
Estelle

Koreografia: Tytti Metsämäki, Julianna Reunanen, Veera Tupala
Ohjaus: Tytti Metsämäki, Julianna Reunanen, Veera Tupala

KVAAK!
Delizion voimistelijoita

Musiikista Liikkumaan –tapahtuman ohjelma vuodelta 1995
Koreografia: Pieta Sundqvist (o.s. Inkinen), Minna-Maria Virtanen
Ohjaus: Roosa Malmi, Petra Minkkinen

”Road map”                                 Tommy Tabermann

SKYFALL
Celeste

Koreografia: Salla Jaspa, Janette Leván
Ohjaus: Salla Jaspa, Janette Leván
Apuohjaus: Kiia Kuusrainen, Henrietta Reunanen

Säkylän Naisvoimistelijoiden vuonna 1984 SM-hopeaa voittanut pallo-ohjelma
Team Vivient

Koreografia: Terttu-Liisa Virtanen
Ohjaus: Santra Lähteenmäki

”Uusi aamu”                                Marja Lempiälä

AAMUSTA AURINGON LASKUUN
Minerals

Koreografia: Marja Lempiälä, Jenna Polvi
Ohjaus: Marja Lempiälä, Jenna Polvi

”Annetaan lapsille maapallo”    Nazim Hikmet

ELÄMÄN JÄLKI
Petrols ja Fuksiat

Koreografia: Marita Haapasalo              Sun Lahti 2013 –ohjelma
Ohjaus: Santra Lähteenmäki

”Äiti miettii tulevia”                    Jukka Itkonen

MATKAAN
Säkylän Naisvoimistelijoiden joukkuevoimistelijoita aiemmilta vuosilta

Koreografia: Jenna Polvi ja ryhmä
Ohjaus: Jenna Polvi

KIITOKSET


Juhlanäytöstiimi:
Marja Lempiälä, Santra Lähteenmäki ja Hannakaisa Mäkitalo

Kirjoittanut ja koonnut:
Anne Reunanen

Järjestelyt:
juhlanäytöstiimi, johtokunta sekä suuri joukko talkoolaisia

Nauhoitus:
Vesa Alare

Äänet:                           
Anne Reunanen
Pia Levander
Kimmo Levander
Aune Levander
Ida Levander
Anni Levander
Ellen Levander

Valot:
Org. Soundsystems / Timo Orre

Valoja sponsoroivat:    
Kekkilä Oy
Köyliön Säkylän Sähkö Oy
Länsi-Suomen Prosessivesi Oy
Sucros Oy Säkylän Tehdas
Sähköasennus Peltola Oy
Sähköpalvelu Pekka Kuoppa Oy
Volvo CE Finland

Kahvitus:
Säkylän Naisvoimistelijoiden Uskollisuuden Kilta

Videointi:
Tapahtumavideo.com

Käsiohjelma:
Anu Alasmäki

Käsiohjelman painatus: 
Eura Print Oy